добави в предпочитани | направи начална страница | мобилна версия
 

Програма за Фолклорен събор „Петровска китка 2017” гр. Велики Преслав

20.06.2017 18:03

Програма за Фолклорен събор „Петровска китка 2017”

гр. Велики Преслав, открита сцена  в м. Боровата гора

24.06.2017г. /събота/

Организатори: Община В. Преслав, НЧ „Развитие 1874”

 

Фолклорен събор „Петровска китка” е с конкурсен характер. Изпълненията се оценяват от компетентно жури в състав: ас. д-р Бинка Добрева  -  народна певица и преподавател – Председател на журито и членове: Любчо Василев - член на Съюза на българските музикални и танцови дейци, хореограф на Професионален танцов ансамбъл „Мизия” – гр. Търговище и гл. ас. д-р Евгения Грънчарова от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей към Българската академия на науките.

 

ВАЖНО!Всеки участник трябва да се яви един час преди изявата си за регистрация. При необходимост организаторите си запазват правото за промени в графика за участие в събора.

При просрочване на времето за изпълнение по регламент, журито има право да прекъсне изпълнението на участника. Разчитаме на Вашата точност, коректност и разбиране. Благодарим Ви за участието!

 

10:00 – Официално откриване– изпълнения на КНХ „Веселото хоро” гр. В. Преслав и ТФ „Болярче” при НЧ „Развитие 1874”гр. В. Преслав, Слово на Кмета на Община В. Преслав – д-р Александър Горчев.

 

Конкурсна програма:

10:15 – Певческа група „Преславско слънчице” – с. Преслав, Украйна

10:20 – Танцова група „Преславско слънчице” – с. Преслав, Украйна

10:30 – Вокален ансамбъл „Хармония” - с. Преслав, Украйна

10:35 – Мерлин Анелиева Мартинова – с. Илия Блъсково

10:40 – Нерман Анелиева Мартинова - с. Илия Блъсково

10:45 – Гинка Илиева Дафева - с. Илия Блъсково

10:50 – Група за автентичен фолклор  „Извор” - с. Илия Блъсково

10:55 – Певческа група „Феникс” – с. Върбак

11:05 – Ансамбъл за изворен фолклор „Капанци” – с. Паламарца

11:10 – Фолклорна група „Иглика” – гр. Вълчи дол

11:20 – Илиана Илиева Недева - гр. Вълчи дол

11:25 - Група за автентичен фолклор  „Веселите баби” – с. Вехтово

11:35 – Детска формация „Здравец – Junior” – гр. Велики Преслав

11:40 – Детска танцова формация „Радост” – гр. Велики Преслав

11:45 – Селин Елиман Зюлбей - гр. Велики Преслав

11:50 – Димитър Иванов Иванов - гр. Велики Преслав

11:55 – Детска формация „Здравец” - гр. Велики Преслав

12:05 – Мъжко трио „Слънчево” – с. Слънчево

12:15 – Певческа група „Тракийка” – гр. Аксаково

12:25 – Митко Гроздев – гр. Аксаково

12:30 – 13:00 – Обедна почивка

13: 00 – Камерна мъжка певческа група „Родолюбци” – гр. Девня

13:10 - Марияна Калева - гр. Велики Преслав

13:15 – Танцова формация „Любе ле” - гр. Велики Преслав

13:25 – Квартет „Преслава” - гр. Велики Преслав

13:30 - дует Йоана Станиславова и Вяра Стефанова – гр. Девня

13:35 – Детска певческа група „Изворче” – гр. Девня

13:45 – Женска певческа група „Девненка – гр. Девня

13:55 – Детска танцова група  - с. Миланово

14:05 – Танцова група „Детелинките” – с. Миланово

14:15 – Женска фолклорна група „Болярка” – гр. Велики Преслав

14:25– Женска фолклорна група „От извора” – с. Караманово

14:35 – Самодейна фолклорна група – с. Доброплодно

14:40 – Теодора Антонова Славова – гр. Варна

14:45 – Мария Георгиева Славова – гр. Варна

14:50 – Детска фолклорна група „Перуника” – ОДК гр. Шумен

15:00 – Митка Михайлова – гр. Варна

15:05 – Женска певческа група – с. Бозвелийско

15:15 – Група за обичаи – с. Бозвелийско

15:25 – Певческа група на мегдана – гр. Шумен

15:30 – Недялка Герова – гр. Шумен

15:35 – Формация „Македонско девойче” – гр. Шумен

15:45 – Русанка Вълкова – гр. Шумен

15:50 – Женска фолклорна група „Зорница” – с. Златар

16:00 – Група за двугласно пеене – с. Драгоево

16:10 – Ансамбъл „Дядо Драгой” – с. Драгоево

16:20 – Женска фолклорна група „Славей” – с. Кочово

16:30 – Квартет „Преславейче” – с. Имренчево

16:35 – Певческа група „Камчийски лилии” – с. Старо Оряхово

16:45 – Дует Веска Панчева и Желязка Колева – с. Старо Оряхово

16:50 – Детска фолклорна група „Елхица” – кв. Кирково, гр. Велики Преслав

17:00 – Христо Тонев Христов – гр. Велики Преслав

17:05 – Детски танцов състав „Шарено цветче” – с. Троица

17:15 – Фолклорна група „Извор” – с. Троица

17:25 – Група  за автентичен фолклор „Овчаровска китка – с. Овчарово

17:35 – Петър Найденов Петров – с. Овчарово

17:40 – Фолклорна група „Здравец” – гр. Мартен

17:50 – Тодор Георгиев Георгиев – гр. Мартен

17:55 – Представителен танцов ансамбъл „Добротица” – гр. Добрич

18:05 – Детски фолклорен ансамбъл „Шарено герданче” – гр. Търговище

18:15 – Танцов състав – гр. Търговище

18:25 – 18:40 – Техническа пауза

18:40 – 19:00 – Музикална програма - изпълнения на Бинка Добрева

19:00 – Награждаване

 

Община Велики Преслав © 2007